80 процентів користувачів Рунету сидять в Одноклассниках

Проведене аналітичною компанією «Левада-Центр» дослідження показало, що 64% ​​росіян вже користується інтернетом. Для порівняння: у червні 2011 року, тільки 45% населення нашої країни було залучене до всесвітньої павутини. Таким чином, приріст користувачів мережі в Росії в середньому за 4 роки складає близько 5%. Однак з червня 2013 по червень 2014 аудиторія Рунета збільшилася всього на 3%, що свідчить про значне уповільнення темпів зростання.

Аналітики «Левада-Центр» акцентують особливу увагу на те, що 28% з 36% до сих пір не долучені до інтернету росіян просто-напросто не мають до нього доступу.

Мети використання Рунета

Приблизно половина населення Росії заходить в інтернет щодня. З якими ж цілями наші громадяни відвідують простори всесвітньої павутини?

     44% росіян використовують інтернет для пошуку цікавить їх;
     36% - для спілкування;
     31% - в цілях розваги;
     30% - для ознайомлення з останніми новинами країни;
     30% - для прослуховування музики та перегляду фільмів;
     19% - в цілях здійснення онлайн-покупок;
     16% - для читання книг і зарубіжних новин.

Рейтинг популярності соціальних мереж в Росії

Дослідження «Левада-Центр» в черговий раз підтвердило, що користувачі Рунету схильні спілкуватися в основному в російських соціальних мережах. Так, 80% долучені до мережі жителів країни сидять в «Однокласниках», 57% - у ВКонтакте, 24% - в «Моєму Світі». Найпопулярніша соціальна мережа в світі - Facebook - в Рунеті займає всього лише четверте місце. Google+ знаходиться на 5-ий рядку російського рейтингу, «Живий Журнал» (LiveJournal) - на другу. Що ж стосується сервісу мікроблогів Twitter і додатки для обміну фотографіями Instagram, то ними користується лише 21% користувачів Рунету, в той час як інші 79% нехтують.

Політичний аспект

Зрозуміло, головна мета присутності росіян в соціальних мережах - це спілкування, але є й інші. Про те, скільки користувачів Рунету взаємодіють у ВКонтакте і Facebook з брендами, у звіті «Левада-Центр» не повідомляється. Зате в ньому представлена ​​статистика використання соціальних мереж для перегляду новин політики:

    - 10% російських користувачів регулярно переглядають політичні новини в соцмережах;
    - 33% - іноді;
    - 27% - ніколи.

Понад 1/3 користувачів Рунету (34%) не бачать жодної небезпеки у спілкуванні з друзями та знайомими за допомогою соціальних мереж. При цьому 35% з них віддають собі звіт в тому, доступ до конфіденційної інформації в їх профілі можуть одержати секретні спецслужби. 1/5 частина населення РФ згодна хоч сьогодні заборонити використання яких би то не було соціальних мереж на території країни. 35% росіян не мають нічого проти введення цензури в Рунеті.

У проводилося з 20 по 23 червня 2014 опитуванні «Левада-Центр» взяли участь 1600 повнолітніх громадян з 134 міст і сіл 46 регіонів країни.

Повернутись до списку


Комментарии: