Google попередить про непрацездатність сайтів в мобільній видачу

Google оголосив про намір попереджати мобільних користувачів про можливі проблеми в роботі сайтів на їх девайсах. Повідомлення пошукача про те, що окремі сторінки того чи іншого ресурсу використовують технології, які мобільний пристрій користувача не підтримує, будуть розміщуватися прямо в результатах видачі.

Так, на девайсах, які не підтримують Flash (сюди відносяться iOS і Android версії 4.1 і вище), можна буде зустріти наступну примітку Google до конкретного результату видачі: «На сайті використовується Flash. Він може не працювати на вашому мобільному пристрої ».

«Веб-юзери часто стикаються з такою проблемою, коли сайту необхідні певні браузерні технології, які їх мобільними пристроями не підтримуються. Коли користувачі заходять з девайсів на такі сторінки, вони не бачать нічого, крім великих прогалин і пропусків значної частини контенту », - пояснюють в блозі для вебмайстрів представники Google Кейта Ода (Keita Oda) і П'єр Фар (Pierre Far).

Розробка сучасних сайтів для всіх типів пристроїв

Для тих вебмайстрів, які не хочуть бачити попередження про непрацездатність своїх сайтів в мобільній видачі Google, Кейта і П'єр поділилися інструкціями щодо створення мультідевайсових ресурсів:

«Зробити сайт, який однаково успішно працював би на всіх сучасних пристроях, не так складно. Використовуйте загальнодоступний HTML5, який підтримують будь девайси ».

Гуглери також нагадали про можливість використання веб-майстрами недавно запущених інтернет-гігантом ресурсів для створення сайтів, що працюють на всіх типах пристроїв, незалежно від застосовуваних технологій:

   - Web Fundamentals - збірка основоположних рекомендацій для створення переносимих веб-інтерфейсів, що підтримуються самими різними пристроями, фреймворками, браузерами і платформами.
   - Web Starter Kit - набір CSS фреймворків та інших інструментів для оперативної реалізації всіх тих функцій і процесів, які описані в Web Fundamentals.

Дотримання рекомендацій Web Fundamentals, на думку представників Google, допоможе розробникам створити респонсівний веб-дизайн, що відповідає всім вимогам пошукача до зручності сайту.

На закінчення гуглёри відзначили, що власники сайтів не повинні перешкоджати обходу роботом Google файлів CSS, JavaScript і зображень шляхом приховування їх в robots.txt або будь-яким іншим способом. Доступ до цих складових сайту дозволяє алгоритмам пошуковика точно визначити його конфігурацію і характер дизайну, щоб потім відповідне до нього ставитися.

Повернутись до списку


Комментарии: