Google та HTTPS: безпека понад усе

Згідно піраміді потреб Маслоу, почуття безпеки - друга за важливістю почуття, що поступаються лише фізіологічним потребам. Захищеність необхідна, до неї прагнуть самі користувачі, особливо у випадках, коли мова йде про гроші і добробут. Тому Google і вирішив приділити особливу увагу безпеці всередині інтернету, додавши нову складову в алгоритми PageRank.

На конференції SMX виступив співробітник Google Гері Ілш, який представився як автор ідеї використання HTTPS в якості показника якості сайту. Він нагадав, що всі великі соцмережі, серйозні організації і навіть деякі розважальні ресурси з можливістю авторизації використовують безпечний протокол для обміну даними. Google довгий час обговорював, чи варто "тиснути" на вебмайстрів використовувати захищені з'єднання за допомогою поліпшення позицій безпечних сайтів. Після невеликого експерименту пошуковик переконався в самій можливості урахування цього чинника при ранжируванні, і вже в серпні оголосив про зміни в алгоритмах. Новина була зустрінута з деякою обуренням, проте вебмастери швидко заспокоїлися - дослідження показали вкрай низький вплив нового фактора на видачу. Однак Google нагадав, що з часом вплив зростатиме - просто пошуковик дав час підготувати сайти до переїзду на новий протокол.

Зараз 10% проіндексованих сторінок використовують HTTPS, а в 30% пошукових запитів перша десятка результатів включає хоча б один сайт на HTTPS.

Єдиною проблемою безпечного з'єднання залишаються самі вебмастери. Багато хто не хоче переходити на HTTPS, мотивуючи відмову зниженням продуктивності або збільшенням навантаження на сервер. Для того, щоб розвіяти міфи, був створений сайт istlsfastyet.com, де кожен може ознайомитися з принципом роботи безпечного з'єднання та переліком найбільш популярних помилок. Крім того, Гері привів реальну статистику Google про ранжирування сайтів, подбали про безпеку даних своїх користувачів. Серед тих, хто скаржився на погіршення позицій, не виявилося жодного, чиє падіння у видачі було викликано незначним уповільненням роботи. У більшості випадків винуватцем стали закриті біржі посилань і зниження якості посилального профілю ресурсу як наслідок.

Незабаром Google поверне показ пошукових запитів, які призводять користувачів на сайт, і для HTTPS. Пошуковик очікує підтримки з боку вебмайстрів, і в їхніх інтересах надати її. Позиції ресурсів, подбали про одну з основних потреб користувачів, що не злетіли, але напевно стали міцнішими. При цьому зросла і довіру до сайту у користувачів, які знають, що конфіденційні дані залишаться такими.

Міграція на захищений протокол не повинна стати проблемою. Гері вважає, що раз він сам, журналіст за освітою, зумів перевести свій сайт-блог на HTTPS за кілька годин, то професіонал впорається з цим за лічені хвилини. Виконайте одну з найпростіших вимог Google і приступайте до подальшої оптимізації!

Повернутись до списку


Комментарии: