Офіційний - не завжди нудний

Як би не цінувалася індивідуальність, світ продовжує прагнути до уніфікації та відома всього до єдиних стандартів. Однакова їжа в фастфудах, відрізнити один від одного рішення різних виробників техніки, монотонні ділові костюми - ми оточені речами, які давно перестали бути унікальними. Чи повинен сайт сучасної компанії бути унікальним і неповторним, або ж користувачі більш прихильно поставляться до витриманому офіційному стилю? Чи потрібно бути "як всі", або вигідніше створити щось своє?

Корпоративні сайти впали під натиском "смутності" досить рано, якщо порівнювати з іншими аспектами уніфікації. Багато в чому це забезпечили недосвідчені маркетологи, постійно копіюють рішення у конкурентів. Ця гонка за власним хвостом в підсумку наповнила мережу однотипними сайтами компаній, користуватися якими, може, і зручно, але у користувачів вони не залишають жодних емоцій. Офіційні сайти почали асоціюватися зі строгими діловими костюмами - біла сорочка, чорні брюки з гострими стрілками, монотонний темна краватка і відсутність емоцій на обличчі. Людяність зникла - але зник і яскравий інтерес користувачів.

Стандарти мають свої переваги - вони надійні, вони працюють, вони забезпечують хоч якусь кількість клієнтів. Але найчастіше можна знайти причини зробити свій сайт, відмінний від армії клонів інших компаній. Вдалі рішення не просто залучать користувачів - вони запам'ятаються їм, створять асоціації з брендом і забезпечать лояльність. Достатньо лише знайти людей, які готові працювати без оглядки на стандарти, і дати їм можливість реалізувати себе.

Якщо мова йде про якомусь проекті великої компанії, то не потрібно переробляти вже існуючий портал з нуля. Набагато розумніше зайнятися промо-сайтом, який буде пов'язаний з основним, але мати вільну структуру, так необхідну маркетологу для розгортання оригінальних кампаній.

Офіційний ресурс не зобов'язаний бути нудним. Запам'ятатися користувачеві можна і дизайном, і оригінальністю контенту, і унікальністю торгових пропозицій, а краще - всім разом. Бути як всі дуже легко, але заробляти таким сайтам вкрай складно. Не бійтеся виділитися, тестируйте незвичайні рішення і втілюйте їх у життя - люди тягнуться до сміливцям. Станьте прикладом для інших - хай копіюють у вас, а не ви у інших.

Повернутись до списку


Комментарии: