Робимо контекстну рекламу ефективніше

Проблеми з ефективністю контекстної реклами зустрічалися у кожного оптимізатора. Одні кампанії показують вкрай слабку кликабельность, інші - занадто мала кількість конверсій. Незадовільні показники - не привід "згортати" кампанію і переходити повністю на контент-маркетинг. Швидше за все, ви можете поліпшити ефективність, попрацювавши з самими оголошеннями.

Отже, які можуть бути проблеми з рекламою і як їх вирішити?

Низький CTR

Хочете бачити більше кліків при меншій вартості? Попрацюйте над якістю оголошень! Оригінальні, привабливі оголошення здаються апріорі корисними, і добре, коли це підтверджується. Продумайте заголовок, включіть в нього шукану фразу, щоб користувач знав, куди переходить. Використовуйте всі можливості рекламного майданчика - розмістіть швидкі посилання, телефони і адреси в оголошенні, щоб підвищити респектабельність. На таку рекламу клікнути не страшно навіть досвідченим користувачам.

Оголошення знаходиться не в верхньому блоці реклами

Цю проблему можна виправити за допомогою оптимізації оголошень і коригувань їх ставок. Очевидно, що верхні блоки реклами виявляються найбільш прибутковими, але й конкуренція за них висока. Крім того, рекламні майданчики по-різному обчислюють претендентів у ці блоки.

"Дірект" використовує в розрахунках ставку, поточний і потенційний CTR. При нестачі даних система сама зробить прогноз, грунтуючись на параметрах оголошення. Вибрані в "топ" кандидати розміщуються у порядку убування вартості кліка. У спецрозміщення і зовсім потрапляють тільки ті, хто подолав деякий поріг вартості. Таким чином, "Дірект" - це "плати, щоб бути видимим".

AdWords використовує для ранжирування оголошень власний рейтинг, в якому враховується релевантність оголошення, очікуваний і поточний CTR, ставка і якість сторінки, на яку воно веде. Навіть найдорожчі оголошення, що не володіють достатньою якістю або рейтингу, не можуть вибитися в верхній блок.

Враховуйте особливість майданчика, на якому ведете розміщення, і стежте за ставками. Не потрібно гнатися за ціною, розміщуючись в AdWords, і не потрібно нескінченно оптимізувати текст, працюючи з "Діректом".

Реклама не потрапляє в покази

Призупинення рекламних показів через виснаження бюджету, виділеного на денні покази - досить часта помилка. Зазвичай вона відбувається при коригуванні вартості показу без оновлення загального бюджету, і рідко спостерігається у людей з досвідом. Щоб не постраждати від непорозуміння, достатньо лише щодня стежити за кількістю показів і бюджетом, що пішли на них. Втім, AdWords сам може знизити видимість оголошень, якщо визнає їх недостатньо якісними.

Занадто маленький бюджет

Багато компаній роблять упор на високочастотні запити, швидко "розкидаючи" бюджет і залучаючи невелика кількість покупців. Невеликим організаціям набагато вигідніше вкладати гроші в низькочастотні запити - менше конкуренція і вище шанс конверсії. При грамотній аналітиці кампанії можна домогтися максимальної віддачі від недорогих оголошень, за якими будуть переходити лише дійсно зацікавлені в товарі люди.

Низький рівень конверсії

Якщо оголошення занадто часто клацає, але рідко конвертує відвідувача в клієнта, потрібно згадати про "мінус-слова". Компанії, що займається продажем гірських велосипедів, варто було б додати в цей список "шосейні", "трекові", "круїзні", "запчастини" і "прокат", щоб не залучати клієнтів, що не потребують наявному товар.

Нерідко зустрічається і проблема геотаргетинга, коли компанія, що працює тільки в одному регіоні, транслюється на всю країну. У такому випадку потрібно попрацювати над ключами або налаштуваннями кампанії.

Повернутись до списку


Комментарии: